Właściwe umieszczanie linków

Właściwe umieszczanie linków

Marketing realizowany poprzez treść jest bardzo ważny, tym bardziej, jeśli mówimy tutaj o zdobywaniu kolejnych linków właśnie przy pomocy artykułów. Budujesz dzięki temu nie tylko pozycję Twojej strony w wyszukiwarkach, ale również i własną markę. Niemniej jednak, aby możliwe było osiągnięcie tego typu efektów, będziesz musiał się nieco postarać i posłuchać o kilka ważnych czynnikach.

Linki skierowane do czytelnika

Jeśli chodzi o tego typu linki, to ważne, żebyś zadbał, aby były one jak najlepiej wkomponowane w treść danego artykułu. Absolutnie zapomnij o frazach, które nie tylko będą brzmiały niepoprawnie gramatycznie, ale również źle się je czyta. Wtedy też ciężko będzie Ci zbudować jakikolwiek wizerunek, chyba jedynie nachalnego pozycjonera. Musisz zawsze pamiętać, że pozycjonowanie się na wyższe pozycje w wyszukiwarkach, nigdy nie powinno odbywać się kosztem zdobywania kolejnych potencjalnych klientów na Twoje usługi.

Nigdy więc nie narzucaj czytelnikom swoich działań. Jeśli umieszczasz linki, to rób to łagodnie i przejrzyście, a zobaczysz pozytywne efekty. Warto tak je wplatać, żeby ludzie nie odnosili wrażenia, że to tylko reklama, bo wtedy znacznie tracisz.

Co z linkami dla wyszukiwarek?

Tutaj z kolei możesz zauważyć pewną odwrotność w stosunku do linków dla czytelników. Otóż w tym wypadku liczy się przede wszystkim umieszczanie linków możliwie jak najwyżej, bowiem właśnie takie lubią wyszukiwarki. Dzieje się tak dlatego, że programiści algorytmów Google założyli z góry, że to właśnie tam autor tekstu przeważnie na samej górze umieszcza najważniejsze informacje.

Jak to wszystko pogodzić?

W ten oto sposób tworzą nam się poniekąd dwa odrębne fronty, bo z jednej strony mamy linki umieszczane w sposób naturalny, a z drugiej potrzebę ich umieszczania jak najwyżej. My jednak ze swojej strony radzimy Ci się skupić przede wszystkim na tym pierwszym aspekcie. Możesz być bowiem pewien, że jeśli zaczniesz pisać artykuły ciekawe i przyjazne dla Twoich czytelników, to istnieje wielka szansa, że będą oni wpisy udostępniać. To jest jeden z najbardziej skutecznych sposobów reklamy, niemniej jednak wymaga sporo pracy i wkładu w tworzone materiały.

3 Replies to “Właściwe umieszczanie linków”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *