Tanie pozycjonowanie – opłacalność i skuteczność

Tanie pozycjonowanie – opłacalność i skuteczność

Ofert taniego pozycjonowania stron www nie brakuje na rynku, niemniej jednak niektóre oferty mają wręcz absurdalnie niskie ceny. Często takie oferty ze śmiesznie niskimi stawkami można znaleźć na portalach aukcyjnych lub też takich, które oferują zakupy grupowe. Czy jednak można się po nich spodziewać pozytywnych efektów pozycjonowania?

Prawda jest niestety taka, że jeśli ceny są bardzo niskie, to tak samo niska będzie jakość wykonania usługi. Można się spodziewać, ze osoba, która proponuje Ci takie stawki za pozycjonowanie, nie ma o tym zbyt dużego pojęcia. W profesjonalnej agencji SEO najpierw zostaje przeprowadzona wnikliwa analiza danej witryny, fraz na które ma być pozycjonowana oraz wielu innych czynników. Dopiero potem możliwe jest określenie orientacyjnej kwoty, którą trzeba będzie wyłożyć na pozycjonowanie. W najtańszych ofertach analiza jest pomijana, za to od razu przystępuje się do działania, co niestety przyniesie marne efekty, gdyż pozycjoner porusza się w zasadzie „po omacku”.

Tanie oferty zawierają w sobie dodawanie linków Twojej strony do popularnych stron. Często jednak nie wiadomo tak naprawdę gdzie będą dodane i jaka jest rzeczywista jakość ww. witryn. Co więcej, zdarza się, ze niezbyt uczciwi pozycjonerzy zamieszczają linki na zagranicznych portalach, co przecież przy działalności krajowej nic Ci nie da.

Efekty z takiego pozycjonowania mogą na początku wydawać się w porządku, niemniej jednak jeśli tylko algorytm Google zostanie zaktualizowany, to może się to dla Ciebie skończyć nałożeniem filtra, co obniża pozycję i utrudnia pozycjonowanie. Lepiej inwestować w sprawdzone i legalne metody, które są droższe, ale w zamian za to otrzymujesz gwarancję, że Twoja witryna stopniowo zacznie się wspinać na wyższe pozycje w wyszukiwarce.

One Reply to “Tanie pozycjonowanie – opłacalność i skuteczność”

  1. Nie trzeba przesadnie daleko szukać, wystarczy wejść na jeden z bardzo dużych polskich serwisów aukcyjnych na A i się osobiście przekonać jak wielu takich pseudo pozycjonerów działa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *