Pozycjonowanie stron www — darmowe czy płatne?

Pozycjonowanie stron www — darmowe czy płatne?

Wielu przedsiębiorców, a nawet osób prywatnych wie, że prowadzenie strony wiąże się nie tylko z opłatami związanymi z wykupem i następnie przedłużaniem domeny i hostingu. Nie można zapomnieć o wszelkich procesach pobocznych, a więc między innymi reklamie, czy też jakże ważnym pozycjonowaniu. Jeszcze parę lat temu tylko nieliczni decydowali się na pozycjonowanie swoich stron. Dziś jest to już niemal konieczne działanie, jeżeli w ogóle chcemy, aby nasza witryna była popularna. Postanowiliśmy w związku z tym przyjrzeć się kwestii pozycjonowania i scharakteryzować pokrótce darmowe i płatne pozycjonowanie stron www.

Pozycjonowanie bezpłatne

W życiu nie ma nic za darmo i nie inaczej jest i w tym wypadku. Jeśli mówimy o darmowym pozycjonowaniu, to tylko z tego względu, że nie wydamy na nie ani złotówki. Nie oznacza to jednak tego, że coś zrobi się samo, a efekty będą zadowalające. Ta forma pozycjonowania wymusza na nas osobiste działania, które sprawią, iż popularność naszej strony będzie wzrastać. Wymienić możemy tu choćby pozycjonowanie stron www w bezpłatnych katalogach. Mimo wszystko, nawet jeśli włożymy w to mnóstwu pracy, nie mamy co się spodziewać fantastycznych wyników.

Jakość kosztuje

Wiemy już w związku z tym, że za pozycjonowanie stron www lepiej jest zapłacić. Pozostaje jednak jeszcze pytanie, ile będzie nas ono kosztować? Ceny są naprawdę różnorodne i oscylują w granicach od 30 do nawet 400 złotych za frazę. Wydaje się jednak, że miesięczny koszt dobrego pozycjonowania na jedną frazę to 100-150 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *